12 feb. 2026

Realtid
Bybit

En ny standard

Donald Trump lanserar "Trump Magazine"

administrator
administrator
Uppdaterad: 27 sep. 2007Publicerad: 27 sep. 2007

Fastighetsmagnaten Donald Trump ska tillsammans med partnern Ocean Drive Media Group lansera Trump Magazine.

ANNONS
ANNONS

Mest läst i kategorin

Finansinspektionen (FI) har gjort klart med en stjärnrekrytering från Unga Aktiesparare. Henrik Wallerström, nuvarande vd, ansluter senare i får och ska bl.a. fokusera på att motverka oseriösa aktörer på nätet.
Börs & finans

FI trappar upp kampen på nätet: Rekryterar Unga Aktiesparares vd

12 feb. 2026
Bank & Fintech

Bitcoin rasar: Kryptolångivare stänger dörrarna för uttag

12 feb. 2026
trump
Börs & finans

"Trump-viskarna" – de fick bäst handelsavtal med USA

11 feb. 2026
heineken
Börs & finans

Färre dricker öl – bryggerijätten tvingas säga upp tusentals

11 feb. 2026
usa
Börs & finans

Surt på Wall Street – trots positiv jobbrapport

11 feb. 2026

Magasinet, som handlar om lyx, ska finnas i tidningsstånden i New York, Miami, Palm Beach, Chicago, Atlanta och andra stora amerikanska städer i slutet av november. Alla som bor i Trump-fastigheter världen över kommer också att få Trump Magazine exklusivt. Det skriver DMNews.

Magasinet kommer att komma ut en gång i kvartalet och fokusera främst på mode, heminredning och design.

Trump Magazine är Donald Trumps tredje försök att ge sig in i publiseringsbranschen. ”Trump Style”, som i februari 1997 lanserades och såldes på Trumps hotell, gick snabbt i graven. Trump World släpptes första gången i september 2004. Trump försökte återuppliva tidningen igen senare, men den lades ner förra våren.

Läs mer från Realtid - vårt nyhetsbrev är kostnadsfritt:
ANNONS
Upptäck krypto på Bybit.

Bybit gör det enklare att förstå, köpa och handla krypto. En plattform där tydlighet, trygghet och stabil teknik står i centrum. Oavsett om du är ny eller erfaren får du en smidigare väg in i marknaden.En ny standard.

Kom igång!

Senaste lediga jobben

ANNONS
ANNONS