Brummer & Partners har utnämnt Henrik Paulsson till ny vd och efterträder därmed Ola Paulsson som lämnat bolaget på egen begäran.
Henrik Paulsson ny vd för Brummer & Partners

Finwire
Uppdaterad: 13 juni 2022Publicerad: 13 juni 2022
ANNONS
ANNONS
Mest läst i kategorin
ANNONS
Upptäck krypto på Bybit.
Henrik Paulsson har arbetat inom gruppen sedan 2010 där han huvudsakligen varit vd för Brummer & Partners Fund Services och är sedan 2021 även partner i moderbolaget.
Utöver detta har ledningen stärkts genom att Johanna Ahlgren tagit rollen som Executive Director & General Counsel.
–Henrik har lång erfarenhet och djup kunskap om vår verksamhet. Han har en kort startsträcka och är väl förtrogen med uppgiften, säger Patrik Brummer, styrelseordförande i Brummer & Partners och Brummer Multi-Strategy.
Läs mer från Realtid - vårt nyhetsbrev är kostnadsfritt:
Finwire
Finwire
ANNONS
Upptäck krypto på Bybit.

Bybit gör det enklare att förstå, köpa och handla krypto. En plattform där tydlighet, trygghet och stabil teknik står i centrum. Oavsett om du är ny eller erfaren får du en smidigare väg in i marknaden. En ny standard.
Kom igång!
Senaste lediga jobben
ANNONS
ANNONS
Senaste nytt
ANNONS
ANNONS









