Ögonstyrningsbolaget Tobii Group har anställt Magdalena Rodell Andersson som ny finanschef och medlem av ledningsgruppen.
Ny finanschef på Tobii Group


admin
Uppdaterad: 21 aug. 2020Publicerad: 21 aug. 2020
ANNONS
ANNONS
Mest läst i kategorin
ANNONS
Upptäck krypto på Bybit.
Magdalena Rodell Andersson har närmast arbetat som finanschef på OKQ8 Scandinavia. Innan dess har hon varit finanschef och tillförordnad vd för Plantasjen samt finanschef och tillförordnad vd för Filippa K.
– Med Magdalenas expertis från det finansiella fältet, såväl som hennes erfarenhet av ledning och utveckling av affärsverksamheter i ett flertal olika branscher, får vi möjlighet att ytterligare förbättra vår verksamhet, säger Henrik Eskilsson, vd för Tobii Group i en kommentar.
Läs mer från Realtid - vårt nyhetsbrev är kostnadsfritt:
ANNONS
Upptäck krypto på Bybit.

Bybit gör det enklare att förstå, köpa och handla krypto. En plattform där tydlighet, trygghet och stabil teknik står i centrum. Oavsett om du är ny eller erfaren får du en smidigare väg in i marknaden.En ny standard.
Kom igång!
Senaste lediga jobben
ANNONS
ANNONS
Senaste nytt
ANNONS
ANNONS







