Brittiska regeringen lägger till omkring 386 medlemmar av den ryska duman på sanktionslistan, rapporterar utländska medier som Sky News och Reuters.
Storbritannien inför sanktioner mot fler ryssar

Mest läst i kategorin

Detta inkluderar ett förbud mot resor till Storbritannien och innehav av tillgångar där, och påverkar de som röstade för självständighet i Luhansk- och Donetsk-regionerna.
De nya tillkännagivna sanktionerna inkluderar också införandet av nya befogenheter för att kvarhålla ryska flygplan i Storbritannien och förbjuda export av flygplansdelar.
”Vi riktar oss mot dem som är delaktiga i Putins illegala invasion av Ukraina och de som stöder detta barbariska krig”, säger utrikesministern Liz Truss
Den ryska statsduman består av 450 medlemmar.

Bybit gör det enklare att förstå, köpa och handla krypto. En plattform där tydlighet, trygghet och stabil teknik står i centrum. Oavsett om du är ny eller erfaren får du en smidigare väg in i marknaden.En ny standard.







