Den ideella organisationen Wall Street Rising arrangerar musikevenemang på restaurang Cipriani´s på Wall street för att samla in pengar till uppbyggnaden av nedre Manhattan. Först ut på scen är Rod Stewart.
Roddan rockar på Wall Street


Mest läst i kategorin

Organisationen har till syfte att återuppbygga stadsdelen och återskapa den levande miljön med restauranger, folkvimmel, affärer och kultur som försvann i och med attentatet den 11 september.
En gång i månaden kommer flera välkända artister att ställa upp gratis. En av dessa är den hesa engelske rockaren Rod Stewart som inleder satsningen med en timmes lång show på restaurang Cipriani´s.
Den som vill boka bord måste dock ha gott om gryn i fickan. Den som vill avnjuta samtliga uppträdanden sittande vid ett bord för tio personer får betala nästan 900.000 kronor.

Bybit gör det enklare att förstå, köpa och handla krypto. En plattform där tydlighet, trygghet och stabil teknik står i centrum. Oavsett om du är ny eller erfaren får du en smidigare väg in i marknaden.En ny standard.







