06 feb. 2026

Realtid
Bybit

En ny standard

Pictet lanserar ny hedgefond

Marlene Sellebraten
Uppdaterad: 08 okt. 2020Publicerad: 08 okt. 2020

Pictet TR-Atlas Titan är namnet på Pictet Asset Managements nya hedgefonden; den ska dra nytta av felaktigt prissatta aktier.

ANNONS
ANNONS

Mest läst i kategorin

Pictet Asset Management har lanserat en ny global aktiefond, Pictet TR-Atlas Titan, vars syfte är att dra nytta av felaktigt prissatta aktier på utvecklade marknader och tillväxtmarknader, rapporterar Nyhetsbyrån Direkt men hänvisning till ett pressmeddelande.

I veckan aviserade asset management-bolaget öppningen av firmans första kontor i USA. Pictet Asset Management förvaltade tillgångar till ett total värde om 209 miljarder dollar vid slutet av juni. 

Läs mer från Realtid - vårt nyhetsbrev är kostnadsfritt:
Marlene Sellebraten
Marlene Sellebraten
ANNONS
Upptäck krypto på Bybit.

Bybit gör det enklare att förstå, köpa och handla krypto. En plattform där tydlighet, trygghet och stabil teknik står i centrum. Oavsett om du är ny eller erfaren får du en smidigare väg in i marknaden.En ny standard.

Kom igång!

Senaste lediga jobben

ANNONS
ANNONS