05 feb. 2026

Realtid
Bybit

En ny standard

Fundedbyme gör dubbla emissioner

admin
admin
Uppdaterad: 03 sep. 2019Publicerad: 03 sep. 2019

Fundedbyme gör två riktade emissioner för att ta in sammanlagt 4,5 miljoner kronor.

ANNONS
ANNONS

Mest läst i kategorin

I ett pressmeddelande avslöjas att crowdfundingplattformen Fundedbyme gör en emission på 4 miljoner kronor, bakom den finns ett konsortium av investerare knutna till Danmark, plus ett par strategiska investerare.

Den andra emissionen är således på 500 000 kronor och har en tecknare, styrelseordförande Johan Jörgensen.

”Syftet med den riktade emissionen är att stärka Bolagets kassa inför hösten efter det genomförda förändringsarbetet genom konsolidering med Laika Consulting”, skriver bolaget i ett pressmeddelande.

Läs mer från Realtid - vårt nyhetsbrev är kostnadsfritt:
ANNONS
Upptäck krypto på Bybit.

Bybit gör det enklare att förstå, köpa och handla krypto. En plattform där tydlighet, trygghet och stabil teknik står i centrum. Oavsett om du är ny eller erfaren får du en smidigare väg in i marknaden.En ny standard.

Kom igång!

Senaste lediga jobben

ANNONS
ANNONS