30 jan. 2026

Realtid
Bybit

En ny standard

Fastighetchef lämnar Balder

Realtid.se
Uppdaterad: 08 juni 2018Publicerad: 08 juni 2018

Benny Ivarsson lämnar rollen som fastighetschef på Balder. "Jag kommer att sakna dig", säger vd Erik Selin.

ANNONS
ANNONS

Mest läst i kategorin

Fastighets AB balder meddelar att Benny Ivarsson kommer, under hösten 2018, att avsluta sin tjänst som Fastighetschef i bolaget. 

– Efter snart 12 år i Balder har jag nu beslutat mig för att pröva något nytt och annat i livet. Jag är oerhört tacksam för att få ha arbetat i ett av Sveriges absolut mest spännande fastighetsbolag. Jag har fått vara delaktig i den fantastiska resa som bolaget gjort sedan starten 2005, säger Benny Ivarsson.

Han kommer successivt att avsluta de olika projekt inom ombyggnation, nybyggnation samt olika fastighetsaffärer som han har ansvar för, framgår det av pressmeddelandet.

– Jag vill tacka Benny för alla fina år som vi har fått arbeta tillsammans. Du är en fantastisk person både professionellt och som medmänniska. Jag kommer att sakna dig, säger vd Erik Selin.

 

Läs mer från Realtid - vårt nyhetsbrev är kostnadsfritt:
Realtid.se
Realtid.se
ANNONS
Upptäck krypto på Bybit.

Bybit gör det enklare att förstå, köpa och handla krypto. En plattform där tydlighet, trygghet och stabil teknik står i centrum. Oavsett om du är ny eller erfaren får du en smidigare väg in i marknaden.En ny standard.

Kom igång!

Senaste lediga jobben

ANNONS
ANNONS