06 feb. 2026

Realtid
Bybit

En ny standard

EY plockar fastighetsexpert från Fabege

Olof Ehrs
Uppdaterad: 27 feb. 2020Publicerad: 27 feb. 2020

Alexander Byström blir ansvarig för fastighetsvärdering inom hospitality & construction, EY real estate.

ANNONS
ANNONS

Mest läst i kategorin

Revisionsjätten EY rekryterar Alexander Byström till som ansvarig för fastighetsvärdering inom EY:s affärsområde för ”real estate, hospitality & construction”.

Alexander Byström kommer senast från roll som fastighetsanalytiker på Fabege där han arbetat de senaste sex åren. Innan dess arbetade han som fastighetsanalytiker på Telge Fastigheter. 

– Vi är mycket glada över att Alexander Byström ska börja hos oss. Han har både en bred och djup erfarenhet av att ha arbetat med fastighetsvärderingar och fastighetsanalyser vilket gör att han passar oss mycket väl i rollen som fastighetsspecialist med ansvar för fastighetvärdering, säger Marianne Förander ansvarig för EY RHC i Sverige.

Alexander Byström börjar på EY i maj och kommer främst arbeta med granskning av externa fastighetsvärderingar.

Läs mer från Realtid - vårt nyhetsbrev är kostnadsfritt:
Olof Ehrs
Olof Ehrs
ANNONS
Upptäck krypto på Bybit.

Bybit gör det enklare att förstå, köpa och handla krypto. En plattform där tydlighet, trygghet och stabil teknik står i centrum. Oavsett om du är ny eller erfaren får du en smidigare väg in i marknaden.En ny standard.

Kom igång!

Senaste lediga jobben

ANNONS
ANNONS