30 jan. 2026

Realtid
Bybit

En ny standard

Erika Olsén slutar som CIO på Castellum

Erika Olsén. Foto: Castellum
Realtid.se
Uppdaterad: 07 aug. 2018Publicerad: 07 aug. 2018

Efter snart tre år lämnar CIO Erika Olsén Castellum för nytt jobb utanför koncernen.

ANNONS
ANNONS

Mest läst i kategorin

Castellum meddelar i dag att CIO Erika Olsén har beslutat sig för att lämna bolaget för nytt jobb utanför koncernen. Hon är anställd till den 31 december och kvarstår i sin befattning tills efterträdare utsetts, framgår det av pressmeddelandet.

Hon har tidigare arbetat för Tenzing AB, Jones Lang LaSalle och Newsec efter sina studier på KTH.

Erika Olsén har sedan november 2015 varit en del av koncernledningen med övergripande ansvar för utvecklingen av Castellums fastighetsportfölj, framgår det av pressmeddelandet. 

– Jag tackar Erika för hennes engagemang i Castellum och för hennes insatser i utvecklingen av koncernens fastighetsportfölj och önskar henne allt gott, säger Henrik Saxborn, Castellums koncernchef.

Läs mer från Realtid - vårt nyhetsbrev är kostnadsfritt:
Realtid.se
Realtid.se
ANNONS
Upptäck krypto på Bybit.

Bybit gör det enklare att förstå, köpa och handla krypto. En plattform där tydlighet, trygghet och stabil teknik står i centrum. Oavsett om du är ny eller erfaren får du en smidigare väg in i marknaden.En ny standard.

Kom igång!

Senaste lediga jobben

ANNONS
ANNONS