Efter mer än 15 år i storbanken uppges den internationella valutaprodukt-chefen Gareth Noble ha lämnat.
Uppgifter: Barclays tappar valutachef

Finwire
Uppdaterad: 19 apr. 2016Publicerad: 19 apr. 2016
ANNONS
ANNONS
Mest läst i kategorin
ANNONS
Upptäck krypto på Bybit.
Gareth Noble, Barclays globala chef för valutaprodukter inriktat på företagsklienter, har lämnat banken. Det uppger en källa till Business Insider.
En talesperson för Barclays har avböjt att kommentera uppgifterna.
Noble ansvarade för ett team som hanterade försäljningen av valutaprodukter. I tillsynsmyndighetens register är han listad som inaktiv sedan den 6 mars.
Stämmer uppgifterna har banken tappat en trogen medarbetare: Gareth Noble har varit anställd hos Barclays sedan 2000 i olika roller.
Läs mer från Realtid - vårt nyhetsbrev är kostnadsfritt:
Finwire
Finwire
ANNONS
Upptäck krypto på Bybit.

Bybit gör det enklare att förstå, köpa och handla krypto. En plattform där tydlighet, trygghet och stabil teknik står i centrum. Oavsett om du är ny eller erfaren får du en smidigare väg in i marknaden.En ny standard.
Kom igång!
Senaste lediga jobben
ANNONS
ANNONS
Senaste nytt
ANNONS
ANNONS







