10 feb. 2026

Realtid
Bybit

En ny standard

Fabege satsar 183 miljoner i Arenastaden

Realtid.se
Uppdaterad: 24 nov. 2011Publicerad: 24 nov. 2011

Fastighetsbolaget köper fastigheten Farao 8 av Sireo Immobilienfonds från Luxemburg.

ANNONS
ANNONS

Mest läst i kategorin

Guld
Börs & finans

Kan bli Sveriges största guldgruva: ”Gåshud”

10 feb. 2026
usa
Makro

Amerikanska motorn stannar – under årets viktigaste månad

10 feb. 2026
Sveriges ekonomi
Makro

Svenskarna överraskar: Viktig signal för ekonomin

10 feb. 2026
Saabs vd Micael Johansson. Rusningen i hans aktie har inte bara gjort många småsparare rika - den här också bidragit till att förändra Wallenbergarnas Investor det senaste decenniet.
Börs & finans

Så har Saab förändrat Investor

10 feb. 2026
Börs & finans

Utdelningsrekord på börsen – här är de som delar ut mest

10 feb. 2026

Fastigheten ligger på Dalavägen i Arenastaden och består av fem våningsplan samt två garageplan. Den totala ytan är 10.000 kvadratmeter, hyresvärdet är 15 miljoner kronor och uthyrningsgraden ligger på 30 procent.

Tillträde sker per den 24 november.

Fabege är ett fastighetsbolag med inriktning mot kommersiella lokaler. Fastighetsbolaget äger fastigheter till ett värde av 28,7 miljarder kronor.

Läs mer från Realtid - vårt nyhetsbrev är kostnadsfritt:
Realtid.se
Realtid.se
ANNONS
Upptäck krypto på Bybit.

Bybit gör det enklare att förstå, köpa och handla krypto. En plattform där tydlighet, trygghet och stabil teknik står i centrum. Oavsett om du är ny eller erfaren får du en smidigare väg in i marknaden.En ny standard.

Kom igång!

Senaste lediga jobben

ANNONS
ANNONS