11 feb. 2026

Realtid
Bybit

En ny standard

Dansk ordförande i Arla Foods

administrator
administrator
Uppdaterad: 16 maj 2007Publicerad: 16 maj 2007

Danske mjölkproducenten Ove Möberg blir ny ordförande i Arla Foods. Möberg driver en gård med 80 mjölkkor i danska Hejnsvig.

ANNONS
ANNONS

Mest läst i kategorin

Guld
Börs & finans

Kan bli Sveriges största guldgruva: ”Gåshud”

10 feb. 2026
usa
Makro

Amerikanska motorn stannar – under årets viktigaste månad

10 feb. 2026
Sveriges ekonomi
Makro

Svenskarna överraskar: Viktig signal för ekonomin

10 feb. 2026
Saabs vd Micael Johansson. Rusningen i hans aktie har inte bara gjort många småsparare rika - den här också bidragit till att förändra Wallenbergarnas Investor det senaste decenniet.
Börs & finans

Så har Saab förändrat Investor

10 feb. 2026
Börs & finans

Utdelningsrekord på börsen – här är de som delar ut mest

10 feb. 2026

Förhandstippade Åke Hantoft från Laholm sitter kvar som vice ordförande, enligt lantbrukstidningen ATL .

För första gången sedan fusion 2000 mellan Arla och MD Foods kommer såväl ordförande som vd från Danmark

Läs mer från Realtid - vårt nyhetsbrev är kostnadsfritt:
ANNONS
Upptäck krypto på Bybit.

Bybit gör det enklare att förstå, köpa och handla krypto. En plattform där tydlighet, trygghet och stabil teknik står i centrum. Oavsett om du är ny eller erfaren får du en smidigare väg in i marknaden.En ny standard.

Kom igång!

Senaste lediga jobben

ANNONS
ANNONS