Kanalen har varit igång hela eftermiddagen, och sändningen pågår ännu med musik, prat och telefonväkteri.
Radio Realtid.se: Sändning pågår


Ring 08-545 87 151 för att vara med och prata i radiokanalen, eller via Skype till Skype-namn Realtid.se, eller mejla till ian.hammar@realtid.se.
Hur gör man för att lyssna på Radio Realtid.se?
Klicka på den här länken och öppna det program du vill lyssna på radiokanalen med, exempelvis iTunes, VLC eller Winamp.
Så här såg eftermiddagens tablå ut:
Klockan 13.00-13.30: Inledning med Ian Hammar. Intervju med SEB:s chefsekonom Robert Bergqvist.
Kl 13.30-14.00: Veckans aktie med Ian Hammar: Intervju med Tradedoublers vd Örjan Frid.
Kl 14.00-14.30: Börsbarometern med Ian Hammar: Intervju med Enter Fonders analyschef John Bornstein.
Kl 14.30-15.00: Börsbarometern med Ian Hammar, del 2.
Kl 15.00-15.30: Veckans gäst med Per Agerman: Intervju med Anders Ackebo, senior counsel på advokatbyrån Setterwalls samt marknadsövervakningschef på NGM-börsen.
Kl 15.30-16.00: Veckans aktie med Ian Hammar, del 2: Intervju med xG Technologys marknadschef Chris Whiteley.
Kl 16.00-16.30: Vad händer på redaktionen?
Kl 16.30-17.00: Avslutning med Ian Hammar.
Ljudfiler med intervjuerna kommer att läggas ut på sajten i början på nästa vecka om man vill lyssna på dem i efterhand.





