09 feb. 2026

Realtid
Bybit

En ny standard

Ny CFO till Feelgood

Camilla Jonsson
Uppdaterad: 11 sep. 2020Publicerad: 11 sep. 2020

Feelgood förändrar i koncernledningen och har utsett Cecilia Höjgård Höök till Chief Financial Officer (CFO). Cecilia har tidigare haft denna roll på Feelgood och väljer nu att komma tillbaka.

ANNONS
ANNONS

Mest läst i kategorin

viscaria
Börs & finans

Gruv-vd:n sågar regeringen: "Ska fan inte vara enkelt"

09 feb. 2026
elbilar
Börs & finans

Elbilarna blir fler i Europa – men skillnaderna är stora

09 feb. 2026
warsh
Börs & finans

"Trumps Fed-chef" har sågat banken – nu byter han fot

09 feb. 2026
Affärer

Svenskt bolag lägger ner i USA – flyttar produktionen trots tullrisk

09 feb. 2026
Handslag över bilder på flaggor.
Affärer

Så saboterar svenska arbetssättet globala samarbeten

09 feb. 2026

Cecilia Höjgård Höök är civilekonom från Uppsala Universitet och har förutom tidigare erfaren­heter från Feelgood också bakgrund som CFO på Memira, chefskontroller på Fujitsu Service och koncernkontroller på Mandator.

Hon  tillträder senast den 2 december 2020. Tillförordnad CFO, Eva Modner, lämnar därmed denna tjänst på Feelgood. Det framgår av ett pressmeddelande.

Läs mer från Realtid - vårt nyhetsbrev är kostnadsfritt:
Camilla Jonsson
Camilla Jonsson
ANNONS
Upptäck krypto på Bybit.

Bybit gör det enklare att förstå, köpa och handla krypto. En plattform där tydlighet, trygghet och stabil teknik står i centrum. Oavsett om du är ny eller erfaren får du en smidigare väg in i marknaden.En ny standard.

Kom igång!

Senaste lediga jobben

ANNONS
ANNONS