Jonas Martin-Löf, 38, har utsetts till ny chef för Corporate Finance i Nordea. Han kommer från Electrolux där han jobbat med fusioner och förvärv i London.
Nordea rekryterar ny Corp-chef


Mest läst i kategorin

Jonas Martin-Löf har tidigare arbetat för Lehman Brothers i London och CSFB. På CSFB arbetade han med särskild inriktning på pappers- och förpackningsindustrin.
Han efterträder Jens Lauritzen, som sedan juni 2003 har haft dubbla roller, dels som chef för Corporate Finance Danmark och dels som ansvarig för Nordeas corporate finance-verksamhet på nordisk nivå. Jens Lauritzen fortsätter som chef för Corporate Finance Danmark.
Jonas Martin-Löf tillträder sin nya befattning i Nordea den 1 september.
Realtid.se

Bybit gör det enklare att förstå, köpa och handla krypto. En plattform där tydlighet, trygghet och stabil teknik står i centrum. Oavsett om du är ny eller erfaren får du en smidigare väg in i marknaden.En ny standard.





