05 feb. 2026

Realtid
Bybit

En ny standard

COO Micael Hamberg lämnar Chromo Genics 

Camilla Jonsson
Uppdaterad: 31 mars 2020Publicerad: 31 mars 2020

Chromo Genics styrelse har en överenskommelse  med COO Micael Hamberg att han lämnar bolaget i dag, den 31 mars.

ANNONS
ANNONS

Mest läst i kategorin

Micael Hamberg kommer fram till 30 september vara behjälplig i bolagets omstruktureringsprocess i rollen som rådgivare och fristående konsult.

Chromo Genics är baserat i Uppsala och härstammar från Ångströmlaboratoriet vid Uppsala universitet. Bolagets produktionsanläggning har delvis finansierats med ett villkorslån från Energimyndigheten. ChromoGenics aktie är noterad på Nasdaq First North Growth Market med Erik Penser Bank som Certified Adviser

Läs mer från Realtid - vårt nyhetsbrev är kostnadsfritt:
Camilla Jonsson
Camilla Jonsson
ANNONS
Upptäck krypto på Bybit.

Bybit gör det enklare att förstå, köpa och handla krypto. En plattform där tydlighet, trygghet och stabil teknik står i centrum. Oavsett om du är ny eller erfaren får du en smidigare väg in i marknaden.En ny standard.

Kom igång!

Senaste lediga jobben

ANNONS
ANNONS