05 feb. 2026

Realtid
Bybit

En ny standard

Colliers växer inom värdering

Camilla Jonsson
Uppdaterad: 11 juni 2020Publicerad: 11 juni 2020

Fastighetsrådgivare Colliers har rekryterat John Waldenström som Associate till Affärsområdet Valuation.

ANNONS
ANNONS

Mest läst i kategorin

John Waldenström har en civilingenjörsexamen från KTH och har sedan han avslutade sina studier 2017 arbetat som fastighetsvärderare på Exploateringskontoret, Stockholms Stad.

– Vi har en stigande efterfrågan av värderingsuppdrag. Nu när marknaden, i och med covid-19, gått in en mer osäker period så är det viktigt att kontinuerligt marknadsvärdera sina fastigheter och hålla koll på marknaden. Jag är mycket nöjd med att John ansluter till Valuation. Vi ser en stor efterfrågan på värdering av mark, i och med alla byggrättsvärderingar inom bostäder och kommersiella projekt, så det känns roligt att knyta till oss en person med denna kompetens, säger Caj Virta, Head of Valuation på Colliers i en skriftlig kommentar.

 

Läs mer från Realtid - vårt nyhetsbrev är kostnadsfritt:
Camilla Jonsson
Camilla Jonsson
ANNONS
Upptäck krypto på Bybit.

Bybit gör det enklare att förstå, köpa och handla krypto. En plattform där tydlighet, trygghet och stabil teknik står i centrum. Oavsett om du är ny eller erfaren får du en smidigare väg in i marknaden.En ny standard.

Kom igång!

Senaste lediga jobben

ANNONS
ANNONS