Realtid

Castellums CFO lämnar

Ulrika Danielsson, avgående CFO, Castellum
Ulrika Danielsson, avgående CFO, Castellum. Foto: Castellum
Realtid.se
Uppdaterad: 10 maj 2021Publicerad: 10 maj 2021

En månad efter att Henrik Saxborn meddelat att han ska avgå som vd väljer nu också Ulrika Danielsson att lämna sin roll som CFO i Castellum. 

ANNONS
ANNONS

Mest läst i kategorin

marknaden
Spela klippet
Realtid TV

Marknaden slutar lyssna på Trump: "Folk synar utspelen"

14 juni 2025

Ulrika Danielsson kommer att stanna kvar i minst sex månader och Castellum har inlett en process för att tillsätta en ny CFO. Ulrika Danielsson har haft rollen som CFO sedan 2014 och har varit anställd i fastighetsbolaget sedan 1998.

– Ulrika har under sina många år i bolaget gjort ovärderliga insatser och varit en viktig del av vår utveckling och framgång. Det finns inte ord som räcker för att tacka Ulrika för hennes arbete. Jag önskar Ulrika lycka till när hon senare lämnar Castellum, säger Henrik Saxborn, avgående vd för Castellum, i ett pressmeddelande.

Läs mer från Realtid - vårt nyhetsbrev är kostnadsfritt:
ANNONS
ANNONS

Senaste nytt

ANNONS
ANNONS