Tenant och Newsec rankade av Great Places to Work.
Fastighetsbranschens bästa arbetsplatser


Mest läst i kategorin

När Great Places to Work för tionde året i rad rankar Sveriges bästa arbetsplatser kvalar två företag i Fastighetsbranschen in på listan. Rankingen bygger på en standardiserad medarbetarenkät där medarbetarna får säga sitt om trivseln på arbetspaltsen.
Tenant & Partner kommer på en fjärde plats och Newsec på en nionde plats i kategorin medelstora företag med 50. På första plats i kategorin kommer industriföretagen W.L. Gore & Asssociates Scandinavia.
– Det är sjätte året som vi är med och vi ser det som ett viktigt led i att rekrytera och behålla rätt medarbetare, säger Torbjörn Eriksson, vd för Tenant & Partner.
Newsec fanns med på listan även förra året, men då på en sjunde plats.
– Newsec arbetar målmedvetet med värdegrunden – passion för kollegor och kunder – och fokuserar på att utveckla företagskulturen och arbetsmiljön för att attrahera branschens bästa kompetens, säger Björn Lindeborg, vd för Newsec Asset Managment, i en kommentar.
Fotnot: Great Places to Work organiserar medarbetarundersökningar på uppdrag.

Bybit gör det enklare att förstå, köpa och handla krypto. En plattform där tydlighet, trygghet och stabil teknik står i centrum. Oavsett om du är ny eller erfaren får du en smidigare väg in i marknaden.En ny standard.







