Bygger vidare på Arenastaden i Solna.
Fabege investerar halv miljard i Solna

Mest läst i kategorin

Fastighetsbolaget Fabege investerar ytterligare 569 miljoner kronor i sitt projekt i Arenastaden i Solna. Totalt ska 17.600 kvadratmeter byggas.
– Vi har länge haft visionen om Arenastaden som en fantastisk miljö för företag att bedriva framgångsrika verksamheter på. En plats med citypuls, bra service, närhet till naturen och bra kommunikationer. Det är mycket glädjande att se att allt fler företag upptäcker områdets kvaliteter, säger Christian Hermelin, vd för Fabege i en kommentar.
Svenska Spel blir en av hyresgästerna i de nya lokalerna och har tecknat ett nytt 10-årigt hyresavtal med Fabege. Det enligt dagens pressmeddelande.

Bybit gör det enklare att förstå, köpa och handla krypto. En plattform där tydlighet, trygghet och stabil teknik står i centrum. Oavsett om du är ny eller erfaren får du en smidigare väg in i marknaden.En ny standard.







