Går till "icke konkurrerande" fastighetsaktör.
Ando Wikström lämnar Catella

Mest läst i kategorin

Ando Wikström blir partner på en till koncernen ”icke konkurerande verksamhet”. Han lämnar därmed jobbet som CFO på Cartella där han även ingått i ledningsgruppen.
– Jag beklagar att Ando har valt att lämna Catella där han har varit en värdefull och uppskattad medarbetare under 14 år, varav 5 år i koncernledningen”, säger vd Knut Pedersen i en officiell kommentar.
Ando Wikström har en bakgrund på Capona men började arbeta på Catella redan 2001. Han har bland annat varit vice vd och finansdirektör inom Catella Corporate Finance.
Catella meddelar att rekryteringen av en ny CFO inletts. Knut Pedersen övertar under en period CFO-ansvaret.

Bybit gör det enklare att förstå, köpa och handla krypto. En plattform där tydlighet, trygghet och stabil teknik står i centrum. Oavsett om du är ny eller erfaren får du en smidigare väg in i marknaden.En ny standard.







