30 sep.
2026

Realtid

Jag har fått mitt eget bloggtroll

administrator

administrator

”JakeTheSnake”, ”Stureplans vackraste”, ”Magisk Apa”, ”Flygvärdinnan”, ”Vilse i pannkakan”, nä det sista hittade jag faktiskt på.

Kärt troll har hur som helst många namn.

Å nu har även jag fått påhälsning av Sveriges kändaste bloggtroll och hatbloggare. Samma sköna snubbe som förföljt Dominka P och Alexander Erwik på Finest. Nu har han även flyttat in i mitt obetydliga kommenterarfält.

Jag kan bara säga välkommen och tack för uppmärksamheten.

Kolla till exempel kommentarerna från signaturerna ”Störtlöjligt” och ”En som känner branschen” under inslaget

”Bankdirektören om Wallenbergs självmord, Carnegie och sina kvinnor”, så fattar du vad jag menar. Hans stil är omisskännlig.

Å i all välmening så vänder jag mig nu direkt till dig, Jocke:

Du är en uppenbart begåvad kille. Men du behöver hjälp att kanalisera denna din begåvning till något mer konstruktivt. Jag hoppas det kommer gå vägen för dig.

Senaste lediga jobben

Mest läst i kategorin

Makro

Företag söker licens för att bryta viktiga metaller på internatiollt vatten

30 sep. 2026
robinhood
Börs & finans

Spekulationerna blev sanna – aktieplattformen tillåter handel på helgen

30 sep. 2026