01 apr.
2026

Realtid

De är nya partners på Mannheimer Swartling

administrator

administrator

Isabella Ramsay och Nina Svensson på Stockholmskontoret har valts till partners. Nils Eliasson på Hong Kong-kontoret blir ny local partner.

– Vi är oerhört glada över att välja nya partners från den egna verksamheten. Dessa begåvade advokater har visat sin juridiska expertis och ett exceptionellt engagemang till våra klienter och byrån, säger Stefan Brocker, managing partner på Mannheimer Swartling, i en kommentar.

Klicka här för att börja prenuumerera på Realtid.se:s veckovisa Juridik-nyhetsbrev

Isabella Ramsay har arbetat på byrån sedan 1999. Hon är i dag medlem av byråns grupp för Företagsöverlåtelser och baserad på Stockholmskontoret.

Nina Svensson har arbetat på Mannheimer Swartling sedan 2001. Hon är medlem i byråns grupp för Publik M&A och aktiemarknad och är även hon baserad vid Stockholmskontoret.

Nils Eliasson började även han 2001. Han är medlem av byråns grupp för Tvistlösning och är baserad vid Hongkong-kontoret.

Beslutet har sin verkan från och med årsskiftet.

Senaste lediga jobben

Mest läst i kategorin

Naoyuki Yoshino
Makro

Läxan från Japan: "Omöjligt att försörja pensionärer i 30–40 år"

01 apr. 2026