Sex aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsen

Publicerad

Hittills i dag har det bjudits på sex nya 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.44.

AktieNytt 52-veckorshögstaTidigareFöregående datumAntal dagar sedan förra 52-veckors högsta
Camurus309,80304,202023-07-181
Coinshares49,4049,352023-07-172
Dometic Group81,2680,902023-07-181
Infant Bacterial Therapeutics B83,0080,602023-07-181
NCC B114,70113,502023-07-181
Qliro Group29,5029,002023-07-172
Källa: FactSet

Asija Eminovic
Nyhetsbyrån Finwire

Annons