Nio aktier har i dag noterat nytt 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsen

Publicerad

Hittills i dag har det bjudits på nio nya 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.34.

AktieNytt 52 veckorslägstaFöregående lägstaFöregående datumAntal dagar sedan förra lägsta
Ferroamp Elektronik13,2813,302023-07-041
Kakel Max17,4017,702023-07-041
Misen Energy0,760,892023-06-305
Moberg Pharma7,257,562023-07-041
Nitro Games4,404,412023-07-041
Ovzon22,7522,802023-07-041
Promore Pharma0,1300,1312023-07-041
Rubicon Life Science Global0,740,772023-07-041
Upsales Technology34,3036,602023-07-041
Källa: FactSet

Asija Eminovic
Nyhetsbyrån Finwire

Annons