Nio aktier har i dag noterat nytt 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsen

Publicerad

Hittills i dag har det bjudits på nio nya 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.45.

AktieNytt 52 veckorslägstaFöregående lägstaFöregående datumAntal dagar sedan förra lägsta
CDON110,20117,202023-06-303
Enea41,2041,802023-06-285
Goodbye Kansas Group2,6152,6202023-06-0132
Jondetech Sensors0,1900,1922023-06-1320
LIDDS0,400,462023-06-303
Moberg Pharma8,208,802023-06-303
Rightbridge Ventures0,140,152023-06-2310
Stockwik Forvaltning19,2019,982022-12-21194
Upsales Technology42,0047,302022-09-23283
Källa: FactSet

Asija Eminovic
Nyhetsbyrån Finwire

Annons