88 aktier har i dag noterat nytt 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det bjudits på 88 nya 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.40.

AktieNytt 52-veckorslägstaTidigareFöregående datumAntal dagar sedan förra 52-veckors lägsta
AAC Clyde Space1,271,282022-09-233
ACQ Bure90,3090,602022-09-233
Acuvi19,9220,002022-09-233
Advanced Soltech15,4015,492022-09-233
Aegirbio5,035,082022-09-233
Albert24,0524,402022-09-233
Arcane Crypto0,0280,0292022-09-233
Arjo B41,5041,822022-09-233
Arla Plast38,0038,052022-09-233
Aros Bostadsutveckling B80,2080,602022-09-233
Asarina Pharma0,960,972022-09-197
Athanase Innovation28,6029,002022-09-233
Bergman & Beving B80,0080,502022-09-233
Bergs Timber B32,0032,952022-09-233
Besqab91,4091,602022-09-0620
Boozt55,2556,252022-09-0818
Boule Diagnostics16,5016,552022-09-233
Bubbleroom13,8513,902022-09-233
C.A.G Group75,0076,202022-02-21217
Catena Media24,3924,582022-09-233
CellaVision279,00282,402022-03-09201
Clas Ohlson B68,2569,152022-09-233
Cloetta B17,4517,612022-09-206
Concejo28,8029,102022-09-233
Diadrom Holding12,2012,402021-12-16284
Doro14,4614,482022-09-233
Duni70,1071,102022-09-233
Dustin Group43,3844,362022-09-233
Elekta B54,6054,702022-09-233
ELLWEE0,0650,0692022-09-233
Enea72,0072,802022-09-215
Episurf Medical B1,7801,7822022-09-233
Epti1,761,822022-09-233
ExpreS2ion Biotech Holding9,809,852022-09-233
Fasadgruppen73,5079,202022-07-0583
Fortinova Fastigheter23,0024,502022-09-233
Genova Property Group60,8061,202022-09-233
Green Landscaping Group55,6056,002022-09-224
Guard Therapeutics International0,710,742022-09-206
H&M B103,00104,122022-09-233
HMS Networks293,00296,202022-09-224
Husqvarna B60,5060,742022-09-233
Integrum B24,5025,452022-09-233
Intrum145,00171,002022-09-233
Inwido91,5591,702022-09-233
Klarabo15,4015,572022-09-233
LIDDS5,005,072022-09-233
Litium11,6511,802022-09-224
Lohilo Foods1,831,902022-09-233
M.O.B.A. Network18,6519,002022-09-233
Mackmyra Svensk Whisky B2,332,442022-09-206
Maha Energy A8,749,402022-09-233
Malmbergs Elektriska B39,6039,702022-09-233
Mantex0,690,712022-09-233
Mavshack0,0290,0302022-09-233
Medicover B115,90117,302022-09-233
Mekonomen86,1587,852022-09-233
Misen Energy1,401,412022-09-233
NCC B84,9588,602022-09-233
Nilar0,5610,5622022-09-233
Nimbus Group30,6030,902022-09-233
Nobia21,2021,382022-09-233
Norditek8,008,022022-09-0521
Novotek B36,2036,502022-09-233
Peab B56,8557,802022-09-233
Pion Group10,9211,002022-09-233
PolyPlank0,1270,1302022-07-0484
Qlucore15,8516,002022-09-233
Ratos B37,2737,772022-09-233
Sandvik148,50148,752022-09-224
Saxlund Group0,2370,2392022-09-233
Scandic Hotels Group32,0232,122021-12-20280
Sdiptech B176,60176,802022-09-233
Serstech0,620,632022-09-224
Skanska B138,15138,552022-09-233
Sleep Cycle36,0536,502022-09-206
Smart Wires4,274,282022-09-1610
Stockwik Forvaltning35,0535,402022-09-233
Studsvik81,0081,102021-10-27334
Svedbergs23,7024,102022-09-233
Svenska Nyttobostäder60,5061,002022-09-233
Swedish Stirling7,007,402022-05-12137
Söder Sportfiske22,9523,502022-09-233
Tempest Security16,6017,552022-09-233
Tourn International14,0215,742022-09-0818
Twiik0,6020,6042022-09-233
Viva Wine Group44,2045,002022-03-07203
Volvo Cars50,1450,542022-09-233
Källa: FactSet

Amila Ceranic
Nyhetsbyrån Finwire

Annons