19 aktier har i dag noterat nytt 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsen

Publicerad

Hittills i dag har det bjudits på 19 nya 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 11.02.

AktieNytt 52 veckorslägstaFöregående lägstaFöregående datumAntal dagar sedan förra lägsta
AAC Clyde Space0,560,582023-06-2324
Arise41,2041,252023-07-143
Biovica International B5,265,602023-06-2126
Bravida Holding81,9084,252023-07-143
Coor Service Management47,0447,702023-07-143
Enea38,2538,852023-07-143
Ericsson B49,7851,942023-07-143
Fenix Outdoor711,00716,002023-07-143
Ferroamp Elektronik11,1411,202023-07-143
Flexqube25,7026,002023-07-134
Intervacc4,504,512023-05-3048
Jondetech Sensors0,130,142023-07-143
Maha Energy A7,217,362023-07-143
Mendus0,440,452023-06-2126
Moberg Pharma6,856,902023-07-143
Nexam Chemical Holding3,15003,302023-06-1334
Ranlos10,0111,502023-07-143
Sampo441,50443,002023-07-143
Seafire13,2513,752023-06-0938

Asija Eminovic
Nyhetsbyrån Finwire

Annons