14 aktier har i dag noterat nytt 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsen

Publicerad

Hittills i dag har det bjudits på 14 nya 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.40.

AktieNytt 52 veckorslägstaFöregående lägstaFöregående datumAntal dagar sedan förra lägsta
AAC Clyde Space0,540,562023-07-191
AddLife B80,0581,452023-07-191
Biovica International B5,105,262023-07-173
Boliden288,05301,302022-07-21364
Bricknode1,952,872022-12-20212
Hitech & Development Wireless0,100,112023-07-191
Immunovia1,151,182023-07-191
Intrum62,5868,502023-05-0972
Jondetech Sensors0,100,112023-07-191
Knowit132,00159,402023-07-128
Move about0,070,082023-07-191
Opticept Technologies6,216,292023-07-191
Promore Pharma0,070,082023-07-191
Viaplay Group B43,5044,202023-07-137
Källa: FactSet

Irma Santic
Nyhetsbyrån Finwire

Annons